Baráž o účast v extralize: Severočeská Tenisová – LTC Pardubice 2:5

tenisovaextraliga.cz napsal briza 18.12.2012

V tenisové hale v Mostě se dnes sehrálo barážové utkání o účast v příštím ročníku extraligy. Za domácí (Severočeská Tenisová) nastoupila stejná sestava, jako nastupovala v 1. lize (jedinou změnou byla neúčast Martina Fafla), Pardubice na baráž oproti extralize posílili o Slováka Gomboše, jelikož Davida Nováka trápilo zranění nohy.

Zuzana Skočdopolová-Zálabská

Stančík (SČT) – Martin (PCE) 3:6, 3:6
Stančíkovi pomáhal hodně servis, ale jakmile si Martin zvyknul, tak svého soupeře celkem jistě přehrál.

Kowalczyk (SČT) – Gomboš (PCE) 6:3, 6:7(3), 6:3
Kowalczyk je poslední dobou hlavně deblový specialista a tak vypadal i jeho způsob hry, velmi slušně servíroval a tlačil se na síť ze všech pozic. Gombošovi v prvním setu vůbec neseděl povrch. V druhém setu už si pardubický hráč zvykl, zlepšil se na podání a set rozhodnul tie-break, kde se Gombošovi povedlo několik skvělých returnu. Ve třetím setu ztratil Gomboš jednou podání a Kowalczyk si to už pohlídal.

Pochabová (SČT) – Buzarnescu (PCE) 2:6, 2:6
Pochabová působila hodně nerozehraně, dělala chyby, na svou vysokou postavu si nepomáhala podáním a ačkoliv Rumunku trápilo zranění nohy, v zápase neměla problém zařídit Pardubicím další bod.

Svozílková (Fislová) (SČT) – Skočdopolová-Zálabská (PCE) 3:6, 4:6
Opět byl poznat rozdíl, kdo už pár zápasu tento týden odehrál, Zuzana hrála rychleji, kdyby se hrálo na antuce, měla by se svojí soupeřkou rozhodně více problémů.

Pavlík (SČT) – Ciric (PCE) 4:6, 6:7(3)
Ciric sebral v prvním setu mladému Pavlíkovi podání velmi brzy a poté využíval svou výšku a levou ruku, aby podání neztratil. V druhém setu velmi slušně servíroval i Pavlík, ale v tie-breaku udělal ze začátku laciné chyby a náskok 4:0 už Ciric využil.

Miklušíčák (SČT) – Vik (PCE) 5:7, 2:6
Miklušičák je stálým členem týmu Severočeské Tenisové, ale letos v létě 1.ligu vynechal. Přijel pomoc na baráž a ačkoliv jeho tenis by na antuce slavil větší úspěch, tak nezačal vůbec zle. Sebral Vikovi brzo podání a za stavu 5:3 servíroval do setu. Neproměnil a už se začaly kupit chyby. Vik s novými míči už hru plně ovládal a zajistil Pardubicím setrvání v extralize.

Pochabová, Fislová (SČT) – Buzarnescu, Zálabská (PCE) 1:2 scr. PCE
Ženy čtyřhru rozehrály, ale jakmile byl zajištěn pátý bod, tak pardubické hráčky zápas ukončily a šly slavit udržení.

TK Spartak Jihlava Karolína Plíšková, Kristýna Plíšková Vaňková, Zakopalová Robin Bulant Stephanie Foretz Gacon Stephanie Foretz Gacon